معرفی پروژه نات کوین؛ درامد زایی از بازی جدید تلگرام

در طول چند روز گذشته، جستجوی عبارت نات کوین ((Notcoin در گوگل ترندز(Google Trends) با افزایش یکصد درصدی از امتیاز ۶ به ۱۰۰ رسید. یک برنامه تلگرام با بازی جذاب منتشر شد که به وسیله آن بیش از ۴ میلیون بازیکن در یک هفته به صورت ویروسی شرکت کردند.

تیم متخصص گرانمایه اطلاعات پروژه را از منابع رمزگذاری شده جمع آوری نموده و با تعامل با توسعه دهندگان Notcoin، به تفصیل به رایج ترین سوالات در زمینه این میم کوین پاسخ داد. امیدواریم اطلاعات این مقاله به شما در درک عمیق تر نات کوین کمک کند.

نات کوین چیست؟

ویدیو معرفی پروژه نات کوین را می توانید در زیر مشاهده کنید.

نات کوین تلگرام یک پروژه بازی در اکوسیستم TON است که بر روی پلتفرم پیام‌رسان تلگرام فعالیت می‌کند. با انجام یک بازی ساده، کاربران می‌توانند به راحتی کوین به دست آوردند. این کوین‌ها به طور بالقوه می‌توانند با توکن مبادله شوند.

در زمان انتشار این مقاله، پروژه نات کوین فاقد توکن بوده و هر سکه‌ای که به دست می‌آید، تنها امتیاز درون بازی محسوب می‌شود.

صفحه نات کوین در X در نوامبر 2023 ثبت شد و نسخه عمومی برنامه بازی در 1 ژانویه در دسترس عموم قرار گرفت.

بنا بر گزارش توسعه دهندگان پس از انتشار حدود 150,000 کاربر در بازی فعال شدند. از 8 ژانویه، تعداد اکانت‌های فعال روزانه به بیش از 1.5 میلیون نفر افزایش یافت و تعداد کل بازیکنان به بیش از 4 میلیون افزایش یافت.

در حال حاضر، نات کوین از طریق ربات تلگرام به عنوان TWA (برنامه وب تلگرام) قابل دسترسی است.

نماینده تیم به Incrypted گفت که هدف پروژه آنها معرفی میلیون‌ها کاربر به صنعت از طریق یک بازی سرگرم‌کننده و آسان برای بازی است.

با این حال، برنامه نات کوین به دنبال چیزی بیشتر از این است. موفقیت پروژه به انتظارات ایردراپ و اینکه چقدر این اپلیکیشن برای جامعه تلگرام دلپذیر است، بستگی دارد.

احتمال وجود دارد که نام Notcoin تحت تأثیر تاکتیک‌های بازاریابی ANALOS و پروژه‌های مشابه باشد، زیرا علامت NOT برعکس نام بلاکچین TON است.

سازندگان نات کوین چه کسانی هستند؟

نات کوین چیست؟

در اینترنت اطلاعات محدودی درباره سازندگان نات کوین وجود دارد. به گفته بیانیه بنیاد TON، Open Builders مسئول این سکه میم بالقوه است. Open Builders را می توان به این شکل توضیح داد. یک سازمان متعهد به تامین مالی پروژه‌ها در بلاک‌چین TON که ارتباط نزدیکی با Tonstarter دارد. Tonstarter یک پلتفرم مرتبط است که با موفقیت 1.5 میلیون دلار بودجه اولیه را در سال گذشته جمع آوری کرد، به ویژه برای حمایت از پروژه‌های مبتنی بر بلاک‌چین TON.

ادغام اخیر نات کوین با ویژگی کیف‌پول تلگرام بر تاکید تلگرام بر ارتباط با این بازی مبتنی بر ربات تأکید دارد. با توجه به افزایش فعالیت‌های کلاهبرداری در تلگرام و نگرانی جامعه از مشروعیت پروژه‌ها، این ادغام به تیم اعتبار افزوده است.

نات کوین قبلاً در پلتفرم‌های مشهور مانند CoinMarketCap و CoinGecko و دیگر منابع لیست شده است. مذاکراتی در مورد فهرست شدن بالقوه Notcoin در صرافی‌های بزرگ از جمله BingX، OKX، Binance و ByBit در حال انجام است. برخی از صرافی‌ها قبلاً صفحات فردی را به نات کوین اختصاص داده‌اند.

Tokenomics عرضه، تخصیص، موارد استفاده

در حال حاضر، عملکرد اصلی نات کوین به عنوان یک میم کوین در یک زمینه بازی، بدون هیچ گونه ابزار اضافی است. تیم سازنده نات کوین هنوز هیچ‌گونه اطلاعاتی در مورد توزیع توکن ارائه نکرده است.

فراتر از استخراج Notcoin، بازیکنان فرصت هایی برای افزایش دارایی های خود از طریق ویژگی ‘Earn’دارند. این تابع پاداش های اضافی را برای انجام کارهای آسان ارائه می دهد. این موارد شامل دعوت از دوستان به بازی با استفاده از لینک ارجاع، پیوستن به یک تیم یا دستیابی به نقاط عطف خاصی مانند ورود به لیگ نقره ای یا فعال کردن Premium تلگرام است.

آیا نات کوین دارای ایردراپ است؟

در حال حاضر، نات کوین به عنوان یک توکن در بستر بلاک‌چین TON یا هر بلاک‌چین دیگری وجود ندارد و تنها به عنوان یک توکن درون بازی شناخته می‌شود. از زمان راه‌اندازی بازی نات کوین ، شایعات مختلفی در مورد امکان اجرای یک ایردراپ (توزیع رایگان توکن) برای نات کوین شنیده می‌شود، اما هنوز هیچ‌گونه اطلاعات دقیقی در این زمینه منتشر نشده است.

نحوه کسب درآمد از نات کوین به چه شکل است؟

در مرحله فعلی توسعه، ربات کلیکر که به تازگی مرحله آزمایش بتا را با موفقیت به پایان برسانده است موفق به جذب بیش از 1.3 میلیون کاربر گردیده.

تا به حال، توسعه دهندگان فقط ویژگی خرید سکه با قیمت 1 را به ارزش 0.0001 دلار (با دستور /buy در رابط ربات قابل دسترسی است) پیاده سازی کرده‌اند. اما در آینده، امکان فروش این سکه‌های نات کوین نیز در نظر گرفته شده است. به طور کلی، پروژه نات کوین تلگرام دارای پتانسیل توسعه بسیار زیادی است.

در اپلیکیشن ماینینگ ربات، عنصر اصلی یک دکمه بزرگ قرار گرفته که با فشار دادن آن می‌توانید نات کوین، ارز دیجیتال بازی، را استخراج کنید. برای کاربران جدید، موجودی اولیه 2500 نات کوین است.

وظیفه اصلی بازیکنان این است که حساب خود را بهبود بخشیده و کلیک مداوم بر روی دکمه نات کوین، استخراج را شروع کنند. در ابتدا، هر ضربه تنها یک نات کوین به همراه دارد، اما این موضوع اصلا جای نگرانی نیست. تا جایی که انرژیتان تمام شود می توانید کلیک کنید. در طول این فرآیند، ممکن است یک موشک ظاهر شود که پیشنهاد می‌شود به هیج وجه آن را از دست ندهید.

این موشک به طور قابل توجهی تعداد نات کوین‌هایی را که در هر کلیک دریافت می‌کنید، افزایش می‌دهد. به این معنا که این موشک کمک می‍کند بدون صرف انرژی برای کلیک کردن نات کوین بیشتری به دست آورید. استفاده از موشک یکی از راه‌های اصلی برنده شدن در رتبه‌بندی است. تعداد سکه‌های بدست آمده را برای هر کلیک ضرب می‌کند و انرژی مصرف نمی‌کند. همچنین، می‌توانید از ویژگی‌های دیگری نیز استفاده کنید:

  1. انرژی کامل: این ویژگی انرژی شما را بازیابی می‌کند.
  2. سکه‌های رایگان: این ویژگی سکه‌های رایگان به شما می‌دهد.
  3. boost

حالا بیایید به ترتیب بهترین استفاده از این تقویت‌کننده‌ها با توجه به اولویت و عملکرد آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

  1. سرعت بازیابی انرژی:در بازی نات کوین این اولین جنبه‌ای است که باید به آن توجه کرد، زیرا تجدید سریع انرژی اساساً مهم است. توصیه می‌شود در ابتدا نات کوین کافی برای رسیدن به سطح دوم داشته باشید.
  2. محدودیت انرژی: این ویژگی به اندازه 500 واحد انرژی شما برای سطح بعدی افزایش می دهد. این‌کار باید در مرحله دوم انجام شود زیرا انرژی بیشتر به معنای درآمد بیشتر است. پیشنهاد می شود که این قابلیت را دو بار ارتقای سطح دهید.
  3. چند ضربه: هر ارتقاء یک ضربه اضافی اضافه می‌کند. این بهبود بیشتر در مورد راحتی است، نه افزایش درآمد، بلکه کاهش نیاز به ضربه زدن مکرر. توصیه می‌شود این ویژگی را در ابتدا به سطح یک ارتقا دهید.
  4. Tap Bot: این ارتقاء مهم با هزینه 20000 نات کوین فقط در لیگ نقره‌ای در دسترس است و دستیابی به آن دشوار نیست. این ربات به عنوان یک کلیک خودکار عمل می‌کند و زمانی که در برنامه نیستید یا استراحت و کار هستید، به جای شما در حال جمع آوری نات کوین است. توصیه می‌شود در اسرع وقت این قابلیت را خریداری کنید.

در آخر، بازی نات کوین راه‌های متنوع و هیجان‌انگیزی برای کسب ارز درون بازی ارائه می‌دهد که علاوه بر سرگرمی، به آموزش کاربران نیز کمک می‌کند. از جمله راه‌های کسب درآمد در این بازی می‌توان به دعوت دوستان، شرکت در لیگ‌ها و ایجاد گروه‌ها (Squads) اشاره کرد که این امکان را به بازیکنان می‌دهد تا با دیگران همفکر شوند و به همراه تیم خود در مسابقات شرکت کنند. این ابزارها، جو رقابتی و اجتماعی بازی را ارتقا می‌دهند و تجربه بازی را به یک سطح جدید می‌برند.

طرز ساخت اسکوادهای Notcoin

اسکوادهای نات کوین در واقع کانال‌ها و گروه‌های عمومی تلگرامی هستند که به صورت خودکار ساخته می‌شوند. برای پیوستن به یک اسکواد نات کوین، می‌توانید در صفحه اصلی بازی روی گزینه «Join the squad» کلیک کنید و لیست تیم‌های موجود را مشاهده کنید. علاوه بر این، می‌توانید گزینه «Join another squad» را انتخاب کنید و سپس نام تیم یا اسکواد نات کوین مورد نظرتان را (که همان آدرس کانال یا نام کاربری آن گروه است) به ربات ارسال کنید تا به راحتی عضو اسکواد مد نظر خود شوید. این اسکوادها فرصتی فوق‌العاده برای تعامل با سایر اعضا و به اشتراک گذاشتن تجربیات در بازی نات کوین تلگرام فراهم می‌کنند.

چطور باید نات کوین را استخراج کرد؟

فرآیند استخراج نات‌کوین بسیار ساده است. کاربران با پیوستن به کانال تلگرام، دستورالعمل‌های ساده را دنبال کرده و با انجام وظایف اولیه و تعامل با پلتفرم، توکن‌های نات کوین را “ماین” می‌کنند. این عمل بدون نیاز به تنظیمات سخت‌افزاری پیچیده، بدون استفاده از تجهیزات GPU، تنها با استفاده از تلفن همراه کاربران و تمایل آنها به تعامل صورت می‌گیرد. با کلیک بر روی صفحه نمایش شما می توانید نات کوین را استخراج کنید.

چطور درآمد خود از نات کوین را افزایش دهیم؟

در بخش “کسب درآمد” نیز می‌توانید با انجام برخی ماموریت‌ها، مانند کسب 1000 نات‌کوین، سکه‌های بیشتری به عنوان پاداش دریافت کنید. با دعوت دوستان خود به نات کوین می توانید درآمد خود را تا چند برابر افزایش دهید. سیستم درآمد زایی نات کوین به ازای هر نفر که به این پلتفرم دعوت می کنید مشابه تصویر بالا است.

علاوه بر بوسترها و ماموریت‌ها، دعوت از دوستان یکی دیگر از راه‌هایی است که می‌توانید به کمک آن سکه دریافت کنید. در حال حاضر، با دعوت از هر دوست به این بازی، شما و دوست دعوت‌شده 25 هزار سکه نات کوین دریافت می‌کنید. اگر حساب تلگرام پرمیوم نیز داشته باشید، این میزان به 500 هزار سکه نات کوین ارتقا می‌یابد. دعوت از دوستان در حال حاضر به عنوان راه اصلی برای دریافت سکه بیشتر در بازی نات کوین محسوب می‌شود و برخی به این روش به عنوان “ایردراپ تلگرام” یا “ایردراپ نات‌کوین” نیز اشاره می‌کنند.

اگرچه افراد می‌توانند با انجام بازی نات کوین و کلیک کردن روی صفحه نمایش خود، نات کوین استخراج کنند، اما این توکن هنوز در بلاک‌چین TON ضرب نشده است و برای معامله در دسترس نیست. با این حال، این احتمال وجود دارد که در نهایت مردم بتوانند نات کوین را در بلاک‌چین TON ضرب کنند.

هنوز برای ضرب در دسترس نیست

به گفته بوث، بلاک‌چین TON “مطمئناً در بهترین موقعیتی است که برای مدیریت چنین بارهایی نسبت به گذشته داشته است. از نظر استخراج توکن‌ها، واقعاً مشکل زیادی در بلاک‌چین وجود ندارد و همه چیز به نحوه توزیع توکن بستگی دارد.

با توجه استقبال گسترده از این بازی، “Notcoin” در حال حاضر دارای امتیاز مشابهی در سراسر جهان در گوگل ترندز با “dogecoin” و امتیاز بالاتر از “memecoin” است.

ارزش نات کوین چقدر است؟

 ارزش فعلی نات کوین هنوز مشخص نشده است. در حال حاضر، کاربران این فرصت را دارند که توکن‌ها را به صورت رایگان استخراج کنند، اما اینکه آیا آنها ارزش واقعی کسب خواهند کرد، در آینده مشخص خواهد شد. از امروز، نات کوین جایگاه خود را در صرافی‌های پیشرو ارزهای دیجیتال مانند ByBit و Binance تضمین کرده است. بر اساس برآوردهای اولیه، هر 100,000 نات‌کوین ممکن است 10 دلار یا تقریباً 900 روبل ارزش داشته باشد. اما توجه به این نکته که ارزش این توکن‌ها وابسته به عوامل مختلفی از جمله تقاضا و عرضه در بازارهای مختلف می‌باشد؛ بسیار مهم است. بنابراین پیش‌بینی دقیقی ارزش نات کوین ممکن نیست و افراد باید با این موضوع به دقت برخورد کنند.

با نات کوین چه کار کنیم؟

در حال حاضر، توکن Notcoin هنوز برای خرید در دسترس نیست زیرا راه اندازی نشده است. هیچ قرارداد هوشمند، فهرست یا استخر نقدینگی مرتبط برای این دارایی وجود ندارد. در نتیجه، کاربران در حال حاضر قادر به خرید توکن نیستند.

شما می‌توانید توکن‌های نات کوین را نگه دارید و منتظر بمانید تا در صرافی‌ها معامله شوند، سپس آنها را بفروشید (احتمال رشد نرخ وجود دارد)، یا اکنون توکن‌های نات کوین را به خریداران بفروشید. برای پیدا کردن خریداران نات کوین، می‌توانید در چت‌ها و گروه‌های مختلف تلگرامی حضور یابید. با جستجوی این گروه‌ها، می‌توانید خریداران مناسب را پیدا کنید. همچنین، خریداران ممکن است افرادی را که قبلاً در صدر لیست‌ها هستندترغیب به فروش نات کوین خود کنند. اما مراقب باشید و از کلاهبرداری جلوگیری کنید.

با این روش‌ها، می‌توانید به سادگی با خریداران نات کوین ارتباط برقرار کرده و معاملات خود را انجام دهید.

آیا نات کوین یک شت کوین است؟

تصور کنید یک مینی‌برنامه به نام میم‌کوین در تلگرام وجود داشته باشد که به شما این امکان را می‌دهد تا فقط با لمس آیکون، نات کوین را استخراج کنید. این موضوع بسیار ساده است نه؟ این بازی کلیکی رایگان تلگرام به یک موفقیت بزرگ تبدیل شده است.

با وجود اینکه نات کوین یک میم‌کوین مبتنی بر TON است که در نوامبر 2023 به عنوان یک بازی Mini App رایگان تلگرام شروع به کار کرد. اما، نات کوین تلگرام توجه کاربران را جلب کرد و در مرحله بتا به نزدیک به 500 هزار نفر رسید و بیش از 650 هزار بازیکن در مجموع بیش از 60 میلیارد Notcoin را استخراج کردند. مدت کوتاهی پس از عرضه رسمی آن در 1 ژانویه 2024، محبوبیت بازی به شدت افزایش یافت و در 10 روز اول 6.3 میلیون بازیکن جذب کرد.

نکته جالب در مورد رشد نات کوین تلگرام این است که هیچ هزینه ای صرف تبلیغات برای این کوین نشده است. تمام این موفقیت و رشد مدیون انتشار و چت های کانال‌های تلگرامی است.

با وجود موفقیت، Notcoin یک ارز دیجیتال واقعی نیست و در بلاک‌چین TON ساخته نشده است، بلکه بیشتر به عنوان یک پدیده بازاریابی اینترنتی معرفی می‌شود. اشاره به فعالیت درون بازی به عنوان “ماینینگ” از نظر فنی نادرست است، زیرا هیچ ماینینگ واقعی در نات کوین انجام نمی‌شود. یک پیام خودکار تلگرامی این عدم قطعیت را برجسته می‌کند و اظهار می‌کند: “هیچکس نمی‌داند که نات کوین تلگرام چه زمانی ساخته می‌شود اصلا ارزشی دارد یا خیر”.

نات کوین فاقد مؤلفه‌های استاندارد ارزهای دیجیتال مانند وب‌سایت، نقشه راه یا وایت پیپر است (نسخه‌ی نوامبر 2023 تنها 9 صفحه خالی دارد). اما از آنجایی که نات کوین به شکل قابل معامله وجود ندارد، هیچ ارزش واقعی یا گزینه نقدی ندارد. با این وجود، بازیکنان می‌توانند به لطف کمک‌های مالی واقعی، امیدوار باشند که با هر کلیک، نات کوین بیشتری کسب کنند.

نتیجه گیری

نات کوین یک اپلیکیشن بازی تلگرام است که در بین کاربران پیام رسان محبوبیت زیادی پیدا می کند. این بازی به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از مکانیک های ساده، سکه های پروژه را استخراج کنند.

مبادله دارایی‌های درون بازی با توکن‌ها در شبکه TON یکی از نقاط مورد علاقه بازیکنان است. برخی افراد Notcoin (NOT) را نیز به عنوان نوعی از میم توکن در نظر می‌گیرند که از روند رایج در سایر بلاک‌چین‌ها پیروی می‌کند، که منجر به کسب سودهای زیادی توسط سرمایه‌گذاران اولیه شده است.

شعار Notcoin «احتمالا هیچ چیز» است، که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا در هر زمان فعالیت های بعدی را بدون هیچ عواقبی رها کنند. با وجود این، نات کوین پایگاه گسترده ای از میلیون ها کاربر فعال دارد، صفحه رسمی X آن بیش از 100000 دنبال کننده دارد و از حمایت فعال اینفلوئنسرهای مختلف برخوردار است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها