آموزش شرکت در ایردراپ شبکه Taiko

ایردراپ تایکو

شبکه تایکو (Taiko) یک راهکار لایه دوم شبیه آربیتروم است که تاکنون ۲۲ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است و احتمالا ایردراپ خوبی به کاربران خواهد داد. برای دریافت ایردراپ این شبکه، باید چند فعالیت ساده را روی شبکه‌های آزمایشی تایکو انجام دهیم. ایردراپ تایکو (Taiko) یک ایردراپ رایگان است و تمام فعالیت‌ها با توکن‌های تستی انجام می‌شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه شرکت در ایردراپ شبکه Taiko را به‌صورت مرحله به مرحله به شما آموزش دهیم.

آموزش ویدیو شرکت در ایردراپ تایکو

راهنمای فعالیت در شبکه تایکو برای دریافت ایردراپ

برای فعالیت در شبکه تایکو و دریافت ایردراپ آن، می‌توانید از دو کیف پول متامسک (Metamask) و رابی (Rabby) استفاده کنید. در این آموزش، ما از کیف پول متامسک استفاده کرده‌ایم. مراحل کیف پول رابی نیز به همین صورت است و تفاوت خاصی ندارد.

۱. اضافه کردن شبکه‌های موردنیاز به کیف پول متامسک

اگر کیف پول متامسک را ندارید، از این لینک می‌توانید افزونه متامسک را برای مرورگر خود دانلود و نصب کنید.

برای فعالیت کردن در شبکه تایکو و دریافت ایردراپ این شبکه، باید دو شبکه تستی هولسکی (Holesky) و کاتلا (Katla) را از سایت Chainlist به کیف پول متامسک اضافه کنیم.

برای اضافه کردن شبکه آزمایشی هولسکی به کیف پول متامسک، به این لینک بروید و طبق تصویر زیر با کلیک کردن روی Connect Wallet، متامسک را به سایت وصل کنید:

پس از اینکه کیف پول خود را به سایت وصل کردید، روی گزینه Add too Metamask کلیک کرده و در متامسک تایید کنید تا شبکه هولسکی به کیف پول اضافه شود:

برای اضافه کردن شبکه کاتلا، به این لینک بروید و همان مراحل را دنبال کنید تا شبکه تستی Katla نیز به متامسک اضافه شود.

۲. دریافت اتریوم تستی

پس از اضافه کردن شبکه‌های هولسکی و کاتلا، باید از فاست‌ها (سایت‌هایی که توکن تستی رایگان می‌دهند) اتریوم تستی این دو شبکه را دریافت کنیم.

یکی از روش‌های دریافت توکن تستی شبکه هولسکی، استفاده از سایت Holesky faucet است. وارد این سایت شوید و طبق تصویر زیر، آدرس اتریوم شبکه هولسکی در متامسک را در قسمت خواسته شده وارد کنید (دقت کنید که شبکه متامسک روی Holskey باشد). پس از وریفای، روی Start Minting کلیک کنید:

اگر با خطای IP Blocked مواجه شدید، آی‌پی VPN خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید. مدتی طول می‌کشد تا فرایند ماین توکن‌ها کامل شود. پس از اینکه مقداری اتریوم تستی ماین شد، روی Stop Mining و Claim Rewards کلیک کنید تا توکن‌های تستی به کیف پول متامسک واریز شود. حالا می‌توانید از این توکن‌ها برای فعالیت در شبکه تایکو استفاده کنید.

روش دیگر دریافت توکن تستی، استفاده از سایت Stakely.io است. به این لینک بروید و آدرس اتریوم هولسکی را در قسمت خواسته شده وارد کنید. پس از وارد کردن آدرس، روی گزینه Verify کلیک کنید تا آدرس شما تایید شود. برای دریافت توکن‌های تستی از این سایت، یک توییت نیز باید ارسال کنید. قالب توییت به‌صورت آماده در سایت وجود دارد و کافی است روی گزینه Tweet کلیک کرده و پیام را پست کنید:

پس از پست کردن توییت، لینک توییت را در قسمت خواسته‌شده (URL) وارد کنید تا توکن‌های تستی برای شما واریز شود.

روش سوم، دریافت توکن از فاست Bwarelabs است. به این لینک بروید و مثل سایت‌های قبل، آدرس کیف پول را در قسمت خواسته‌شده وارد کنید و Claim را بزنید تا ۰.۰۲۵ ETH به کیف پولتان واریز شود. برای دریافت توکن‌های بیشتر، باید طبق محتوای سایت یک توییت پست کرده و لینک توییت را در قسمت خواسته‌شده وارد کنید. دقت کنید که دریافت توکن تستی از این سایت زمانی ممکن است که مقدار Tokens left در بالای صفحه صفر نباشد.

۳. بریج روی شبکه کاتلا

پس از دریافت توکن‌های تستی، باید با این توکن‌ها در شبکه‌های تستی تایکو فعالیت کنیم تا واجد شرایط دریافت ایردراپ این شبکه باشیم. اولین کار، بریج (Bridge) یا انتقال توکن بین شبکه‌های هولسکی و کاتلا است.

برای این کار، به سایت bridge.katla.taiko.xyz بروید و کیف پول خود را به آن وصل کنید. پس از وصل کردن کیف پول، در کادر دوم توکن ETH را انتخاب کنید و در کادر سوم (Amount)، مقدار دلخواهی از توکن را وارد کرده و روی Bridge کلیک کنید:

باید تراکنش را از کیف پول متامسک تایید کنید تا انتقال توکن انجام شود. با انجام این بریج، اتریوم روی شبکه هولسکی به شبکه کاتلا منتقل می‌شود.

توکن‌های بریج‌شده معمولا به‌صورت خودکار به متامسک واریز می‌شوند. اگر توکن‌ها به‌صورت خودکار به کیف پول برنگشت، به قسمت Transactions بروید و در پایین صفحه، روی Claim کلیک کنید تا اتریوم‌ بریج‌شده به شبکه کاتلا به کیف پول واریز شود:

حالا دوباره به بخش Bridge بروید. این بار با انتخاب علامت فلش دوطرفه، شبکه را تغییر دهید و یک بار هم بریج توکن را به‌صورت بر عکس انجام دهید؛ یعنی اتریوم تستی را یک بار از شبکه هولسکی به کاتلا و یک بار هم از شبکه کاتلا به هولسکی بریج کنید. محدودیتی در تعداد بریج وجود ندارد و به‌ تعداد دلخواه می‌توانید توکن‌ها را بین این دو شبکه منتقل کنید.

ضمنا در همین سایت، از قسمت Faucet می‌توانید توکن تستی Horse را نیز دریافت کنید. پس از دریافت توکن‌های Horse، می‌توانید مقداری از این توکن‌ها را نیز بین دو شبکه بریج کنید. مراحل بریج کردن توکن Horse، مشابه انتقال ETH بین دو شبکه است و می‌توانید طبق مراحل بالا عمل کنید.

۴. سواپ توکن در شبکه تایکو

فعالیت بعدی، سواپ توکن‌ها در شبکه تایکو است. به بخش سواپ شبکه تایکو بروید و کیف پول خود را به سایت وصل کنید. پس از وصل کردن کیف پول به سایت، از گوشه بالا و سمت راست صفحه (کنار اطلاعات کیف پول) شبکه را روی Taiko Katla قرار دهید.

در کادر اول  توکن ETH را انتخاب کرده و مقدار دلخواهی از آن را برای سواپ انتخاب کنید. در کادر دوم می توانید یکی از توکن‌های TTKOk ،HORSE ،USDC و WETH را انتخاب کرده و اتریوم را به آن تبدیل کنید. برای مثال در تصویر زیر، ETH را به USDC تبدیل کرده‌ایم:

روی Swap و سپس Confirm Swap کلیک کرده و تراکنش را از متامسک تایید کنید. پس از تایید تراکنش، سواپ با موفقیت انجام شده و توکن‌ها تبدیل می‌شوند.  

محدودیتی برای سواپ‌ها وجود ندارد. توکن‌های مختلف را انتخاب کرده و آن‌ها را به هم تبدیل کنید تا فعالیت سواپ روی شبکه تایکو را نیز کامل کرده باشید. در بین سواپ‌های خود، حتما توکن TTKOk را که توکن بومی شبکه تایکو کاتلا است، سواپ کنید.

در قدم بعدی از گوشه بالا و سمت چپ صفحه به بخش Pools بروید و روی New Position کلیک کنید. در اینجا باید با توکن‌های مختلف جفت‌ارز نقدینگی بسازید.

در بخش Select Pair توکن‌ها را تعیین کنید و در بخش Fee یکی از درصدها را انتخاب کنید (از بین ۰.۰۱٪، ۰.۰۵٪، ۰.۳٪ و ۱٪ ). مقدار کارمزد بهتر است روی ۱٪ باشد. در قسمت Set Price Range می‌توانید محدوده قیمت را تعیین کنید. پرایس رنج را روی Full Range قرار دهید و در بخش آخر مقدار توکن‌ها را تعیین کنید. با انتخاب مقدار توکن اول، توکن دوم به‌صورت خودکار تعیین می‌شود.

حالا روی  Approve کلیک کرده و تراکنش را از داخل کیف پول تایید کنید. پس از مدتی استخر نقدینگی شما ساخته شده و در قسمت Pools نشان داده می‌شود.

۵. مینت NFT روی شبکه تایکو

در قدم بعدی، به پلتفرم Omnisea می‌رویم و NFT رایگان تایکو را مینت می‌کنیم. به این لینک بروید و از قسمت Connect Wallet، کیف پول خود را به سایت وصل کنید.

حداکثر تعداد NFT قابل مینت برای هر نفر ۱۰ توکن است. تعداد توکن‌ها را می‌توانید با علامت‌های + و – در سمت چپ و راست گزینه Mint تغییر دهید. تعداد NFT را انتخاب کرده و روی Mint کلیک کنید. حالا باید تراکنش را از متامسک تایید کنید تا NFT تایکو برای شما مینت شود.

۶. مینت NFT روی شبکه Lio

به سایت n2m-lio.testnet.nfts2.me بروید و کیف پول متامسک را به آن وصل کنید. اگر ظرفیت مینت NFT وجود داشته باشد، می‌توانید ۱ NFT لیو را که عکس یک گربه است، به‌صورت رایگان مینت کنید. در حال حاضر، تمام ۱۰۰۰ NFT این سایت مینت شده و ظرفیت تکمیل شده است.

۷. بریج NFTها بین شبکه‌های هولسکی و کاتلا

دوباره به وبسایت bridge.katla.taiko.xyz بروید و کیف پول خود را به آن وصل کنید. این بار در سمت چپ صفحه گزینه NFT را انتخاب کنید. در صفحه بازشده اگر روی Scan For NFT کلیک کنید، NFTهایی که در مرحله‌های قبلی مینت کرده‌اید نشان داده می‌شود.

 

یکی از NFTها را انتخاب کرده و در پایین صفحه روی Confirm کلیک کنید. روی Approve کلیک کرده و تراکنش را در متامسک تایید کنید. اگر تراکنش تایید شود، گزینه Approve تیک می‌خورد و حالا می‌توانید با کلیک کردن روی گزینه Bridge، بریج را انجام دهید تا NFT به شبکه مقصد منتقل می‌شود. بهتر است یک بار هم NFT را از شبکه مقصد به مبدا منتقل کنید؛ یعنی NFTها را یک بار از شبکه هولسکی به کاتلا و یک بار هم از شبکه کاتلا به هولسکی بریج کنید.

این فعالیت‌ها را به‌صورت روزانه و یا هفتگی انجام دهید و در شبکه تایکو فعالیت داشته باشید تا ایردراپ این شبکه را شامل شوید. فعالیت بیشتر، شانس شما را برای دریافت ایردراپ شبکه تایکو افزایش می‌دهد.

جمع‌بندی

شبکه آزمایشی Taiko اخیرا راه‌اندازی شده است و ما می‌توانیم با فعالیت روی این شبکه، واجد شرایط دریافت ایردراپ تایکو باشیم. تمام فعالیت‌های این شبکه رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه نیست. از فاست‌ها توکن اتریوم رایگان دریافت کنید و با این توکن‌ها روی شبکه‌ها و پلتفرم‌های مختلف تایکو فعالیت داشته باشید. در این مقاله، نحوه فعالیت در شبکه تایکو و دریافت ایردراپ آن را به‌صورت کامل و قدم به قدم به شما آموزش دادیم. امیدواریم که این مطلب آموزشی برای شما مفید بوده باشد.

فرزین توفیق
1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها