بهترین ارزها برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۴

در حالی‌که کمتر از یک ماه تا هاوینگ بیت کوین زمان باقی مانده است، قیمت بیت کوین سقف تاریخی خود را شکست و تا نزدیکی‌های ۷۴ هزار دلار صعود کرد. در این شرایط خیلی از ما هنوز نمی‌دانیم چه رمزارزی باید بخریم و به دنبال یافتن پاسخی برای این سوالیم که بهترین ارزها برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۴ کدا‌م‌اند. ما در آکادمی گرانمایه سعی کرده‌ایم پاسخ مناسبی برای این سوال پیدا کنیم و به شما بگوییم که کدام رمزارزها ارزش سرمایه‌گذاری بالاتری دارند. توجه کنید که این مطلب به مرور زمان تکمیل و به‌روز می‌شود. برای درک بهتر این توضیحات پیشنهاد می شود حتما ویدیو مربوط به سرمایه گذاری در سال 2024 را مشاهده کنید تا ادامه مطالب را به خوبی درک کنید.

ویدیو بهترین رمز ارز ها برای سرمایه گذاری قبل از هاوینگ 2024

چطور بهترین ارزها را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟

حتما شنیده‌اید که می‌گویند به جای این‌که به کسی ماهی بدهی، به او ماهی‌گیری یاد بده. بر همین اساس می‌خواهیم به شما یاد بدهیم که چطور رمزارزهای ارزش‌مندی را پیدا کنید که می‌توانید با خیال راحت در آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید و سود خوبی از این کار به دست بیاورید.

به این منظور به چند پلتفرم و ابزار نیاز داریم. کوین مارکت کپ همان سایتی است که در انتخاب گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری، می‌تواند کمک‌کننده باشد. هم‌چنین سایت تریدینگ ویو را نیز نیاز داریم. افرادی که اهل نمودار و تحلیل تکنیکال هستند، شب و روزشان در تریدینگ ویو می‌گذرد و به خوبی با این سایت آشنایی دارند.

ما در این‌جا می‌خواهیم به دو روش به شما یاد بدهیم که چطور از میان انبوه ارزهای دیجیتال موجود در بازار، بهترین‌ها را انتخاب و در زمان مناسب اقدام به خرید آن‌ها کنید. مخاطب ما دو گروه هستند؛ دسته اول افرادی که تحلیل تکنیکال بلدند و دسته دوم افرادی هستند که با این شیوه تحلیل آشنایی ندارند. برای افراد هریک از این دو گروه، یک روش کاربردی را توضیح می‌دهیم. هم‌چنین پس از آموزش این دو شیوه، در انتهای مطلب پنج رمزارز انتخابی و پرپتانسیل بازار را نیز معرفی می‌کنیم.

روش اول: راهکار مرتبط با تحلیل تکنیکال

اول می‌رویم سراغ افرادی که به تحلیل تکنیکال اشراف دارند. اگر مفاهیم ابتدایی تحلیل تکنیکال و الگو های پر کاربرد در تحلیل تکنیکال را فراموش کرده اید حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید. ابتدا به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کنید. در این سایت می‌توانید فهرست رمزارزهای برتر بازار را بر اساس ارزش بازار مشاهده کنید. هم‌چنین اطلاعاتی نظیر تغییرات قیمتی آن ارز دیجیتال را در یک ساعت، ۲۴ ساعت و یک هفته گذشته می‌توانید ببینید. در این‌جا آن‌چه برای ما اهمیت زیادی دارد، مارکت کپ یا همان ارزش بازار است. هم‌چنین یک فاکتور دیگر نیز در این‌جا باید مورد بررسی قرار بگیرد که تغییرات ۲۴ ساعته حجم معاملات است. این تغییرات نشان می‌دهد که در شبانه‌روز گذشته رمزارز مورد نظر به چه میزان در بازار معامله شده است.

گام اول

در گام اول این روش، باید فهرستی از رمزارزهای با ارزش بازار بالا تهیه کنید. می‌توانید به سربرگ Category در صفحه اصلی کوین مارکت کپ مراجعه کنید و رمزارزهای مختلف را از دسته‌بندی‌های متفاوتی هم‌چون هوش مصنوعی، دیفای، اوراکل‌ها، میم کوین‌ها و غیره انتخاب کنید. در هر حال ما دنبال ارزهایی هستیم که Market Cap بالایی دارند و بهترین کار این است که برای تنوع‌بخشی به سبد سرمایه‌گذاری خود، از دسته‌بندی‌های مختلفی که فکر می‌کنیم پتانسیل رشد بیشتری دارند، گزینه‌هایی را انتخاب کنیم.

دلیل این مسئله هم این است که این ارزها در میان تریدرها سابقه و اعتبار خوبی دارند و به این دلیل است که حجم نقدینگی در آن‌ها بالاست. از این رو قابل اطمینان‌تر هستند. پروژه چهارم بازار با پروژه چهارصدم از لحاظ ارزش بازار، طبیعتا یکسان نیست و رمزارزی که در رتبه چهارم جای دارد، ارزش‌مندی و اعتبار بیشتری دارد. این را گفتیم که بدانید دلیل تمرکز و تاکیدمان روی مارکت کپ چیست.

گام دوم

در مرحله بعدی به سراغ تریدینگ ویو می‌رویم تا سری به نمودارهای ارزهای موردنظرمان بزنیم و ببینیم که در چه شرایطی هستند. بدون توجه به این مسئله نمی‌توانیم فهرستمان را پالایش کنیم و در نتیجه میان تعداد زیادی از گزینه‌ها سردرگم خواهیم ماند.

حالا وقت آن رسیده است که هنر خود را در تحلیل تکنیکال نشان دهید و رمزارزهای فهرست خود را تحلیل کنید. بررسی کنید و ببینید که آیا الگوی خاصی در نمودار مشاهده می‌کنید؟ حمایت و مقاومت‌های آن ارز کجاست؟ آیا رمزارز در سقف قیمتی خود در حال معامله است یا در کف قیمتی؟ از اندیکاتورهایی که خودتان با آن‌ها راحت‌تر کار می‌کنید و بهتر می‌توانید رمزارزها را بر اساس آن‌ها تحلیل کنید استفاده کنید، و روند بعدی حرکت را پیش‌بینی کنید.

پس از انجام این کارها، نوبت آن می‌رسد که میزان ارزشمندی آن ارز دیجیتال را با شرایط فعلی‌اش بسنجید و ببینید که آیا اکنون زمان مناسبی برای ورود و سرمایه‌گذاری است یا خیر. با این کار در حقیقت یک فیلتر درست کرده‌ایم که تعداد کمی از رمزارزها این قابلیت را دارند که از آن عبور کنند. به این ترتیب فهرستی که در مرحله قبلی تهیه کرده بودیم، کوچک‌تر می‌شود و گزینه‌ها محدودتر خواهند شد. این کار باعث می‌شود تصمیم‌گیری آسان‌تر شود و بخت ما برای کسب درآمد از گزینه‌های باقی‌مانده افزایش پیدا کند.

این یک روش راحت و کاربردی برای افرادی است که به تحلیل تکنیکال و نمودارخوانی مسلط هستند و تجربه کافی را در این زمینه دارند. توجه به ارزش بازار، حجم معاملاتی و وضعیت نمودار یک رمزارز و پیش‌بینی روند قیمت آن در آینده، تمام آن‌ چیزی است که باید آن را مدنظر قرار داد و بر این اساس بهترین ارزها را برای سرمایه گذاری انتخاب کرد.

روش دوم: راهکار بدون نیاز به تحلیل تکنیکال

اگر از تحلیل تکنیکال چیزی نمی‌دانید ولی هم‌چنان دوست دارید خودتان تحقیق و بررسی کنید و با اطمینان بیشتری روی دارایی‌های مورد نظرتان سرمایه‌گذاری کنید، این روش مناسب شماست. با یاد گرفتن این شیوه دیگر نیاز نیست به سراغ کانال‌ها و گروه‌های VIP نامعتبری بروید که هر ارزی را معرفی می‌کنند و هیچ منطقی پشت کارشان وجود ندارد. خیلی از مواقع هم سرمایه‌گذار نتیجه خوبی از آن‌ها دریافت نمی‌کند و این وسط وقت و سرمایه خود را از دست می‌دهد و روح و روانش آزار می‌بیند.

در این روش باز هم به سایت کوین مارکت کپ نیاز داریم. مجددا لازم است که رمزارزهایی با ارزش بازار بالا در دسته‌بندی‌های مختلف پیدا کنیم. در سایت کوین مارکت کپ، کتگوری‌های محبوب در همان صفحه نخست مشخص می‌شود. مثلا به سراغ رمزارزهای اکوسیستم سولانا بروید و ارز دیجیتالی را که مارکت کپ بالایی در این گروه دارد، انتخاب کنید. حتما و حتما رتبه آن‌ها را بر اساس ارزش بازار، در فهرست خودتان یادداشت کنید. مثلا اگر اتریوم یکی از رمزارزهای انتخابی است، رتبه آن را که ۲ است، در فهرست خودتان بنویسید که بعدا با این اعداد کار داریم.

پس از این‌که یک فهرست چندتایی از ارزهای مختلف تهیه کردید، لازم است که کمی راجع به پروژه‌ها اطلاعات جمع کنید. در اینترنت به جستجو بپردازید و اخبار و وقایع پروژه را مطالعه کنید. به سایت آن سر بزنید و ببینید که پروژه مذکور اصلا قرار است چه کاری انجام دهد و چه اهدافی پیش رو دارد. هم‌چنین بررسی کنید که آیا تاکنون توانسته است به نقشه راه خود عمل کند یا نه. اگر ردفلگ یا علامت هشداری دیدید، حتما یادداشت کنید و نقاط مثبت را نیز ثبت کنید. شبکه‌های اجتماعی نظیر توییتر، دیسکورد و ردیت هم بسیار در این بخش کمک‌کننده خواهند بود. می‌توانید با جستجو در این سایت‌ها، از اطلاعات و به‌روزرسانی‌های پروژه موردنظر خود مطلع شوید. این کار باعث می‌شود دید خوبی نسبت به پروژه پیدا کنید و از چند و چون آن باخبر شوید و بتوانید میزان ارزش‌مندی‌اش را بسنجید.

عمل غربال کردن رمزارزها را می‌توانید در این مرحله به راحتی و با جستجوهایی که انجام داده‌اید، پیش ببرید. در نهایت با انجام این کار، می‌توانید رمزارزهایی را که صلاحیت حضور در فهرست شما را ندارند، حذف کنید. این عمل باعث خلوت شدن فهرستتان می‌شود و تعداد ارزهای باقی‌مانده را بسیار کم می‌کند.

حالا نگاهی به ارزهای باقی‌مانده بیندازید و آن‌ها را بر اساس رتبه‌ای که در ابتدا ثبت کردید، مرتب کنید. رمزارزهایی که ارزش بازار بیشتری دارند، طبیعتا در رتبه‌های بالاتری قرار می‌گیرند. این‌ کار باعث می‌شود فهرستی داشته باشید که هرچه پایین‌تر می‌آیید، ارزش خرید دارایی‌ها در آن کم می‌شود.

حالا می‌توانید با توجه به بودجه‌ای که برای سرمایه‌گذاری در نظر دارید، سبدتان را بچینید. می‌توانید مبلغ مورد نظرتان را بین تمام پروژه‌ها به صورت یکسان تقسیم کنید. اما روش منطقی‌تر این است که بر اساس رتبه‌بندی‌ای که انجام دادید، درصد مناسبی به هر پروژه اختصاص دهید. مثلا اگر ۲۰ درصد سرمایه‌تان را به پروژه اول فهرست خود اختصاص می‌دهید، پروژه آخر طبیعتا باید رقمی در حدود ۳ یا ۴ درصد (بسته به برنامه‌ریزی و تصمیم شما) را از آن خود کند. با یک حساب و کتاب ساده می‌توانید کل سرمایه موردنظرتان را به خرید ارزهایی که پیدا کرده‌اید، اختصاص دهید.

پنج رمزارز ارزشمند بازار برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۴ کدام‌اند؟

در ابتدای این مطلب وعده دادیم که می‌خواهیم پس از آموزش یافتن بهترین ارزها برای سرمایه گذاری، پنج رمزارز با پتانسیل بالا را معرفی ‌کنیم که با سرمایه‌گذاری در آن‌ها می‌توانید سود خوبی را تا پایان سال یا پس از آن به دست بیاورید. در این بخش نام این ارزهای دیجیتال را بیان می‌کنیم و به توضیح کوتاهی در خصوص هریک می‌پردازیم.

اتریوم


اتریوم برترین آلتکوین بازار است و نیاز به معرفی ندارد. این رمزارز بدون شک یکی از بهترین ارزها برای سرمایه گذاری است. ویتالیک بوترین بنیان‌گذار این رمزارز است و توسعه‌دهندگان مدام مشغول انجام تغییرات و به‌روزرسانی‌های مختلفی در نقشه راه دومین ارز دیجیتال بازار هستند. به عقیده برخی از تحلیل‌گران، اتریوم همین حالا هم رشد زیادی نکرده است و انتظارات از آن فراتر است. از این رو پس از هاوینگ در سال ۲۰۲۴ و با توجه به آلت سیزن، این احتمال وجود دارد که اتریوم نیز به قیمت‌های خوبی دست پیدا کند.

فارغ از این حرف و حدیث‌ها و پیش‌بینی‌ها، اتریوم هم مانند بیت کوین از اعتبار و سابقه درخشانی برخوردار است و دومین ارز دیجیتال ارزشمندی است که سرمایه‌گذاران زیادی در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند و نظرشان نسب به آینده ETH درخشان است. با توجه به معیارهایی که در این مقاله آن‌ها را توضیح دادیم و بررسی کردیم، اتریوم یکی از گزینه‌هایی است که می‌تواند در فهرست انتخابی افراد زیادی برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۴ قرار بگیرد.

سولانا


در اوایل سال جدید میلادی، سولانا تکان زیادی خورد و با رشد چشم‌گیری که داشت، نام خود را باز هم سر زبان‌ها انداخت. رمزارزهای زیادی در اکوسیستم سولانا نیز رشد کردند و سود خوبی به هولدرهای خود دادند. ایردراپ‌هایی نظیر جیتو و ژوپیتر نیز بیش از پیش به شهرت و اعتبار سولانا کمک کردند و در گسترش هایپ ایجادشده در اطراف این رمزارز، موثر بودند.

با توجه به آن‌چه در این چند ماه اخیر بر سولانا گذشته است و هم‌چنین با توجه به حجم معاملات پروژه‌های اکوسیستم این ارزهای دیجیتال، می‌توان حدس زد که بخت با سولانا یار است و مدتی پس از هاوینگ، می‌توانیم انتظار رشد خوبی از این رمزارز داشته باشید. سولانا نیز یک رمزارز معتبر و ارزشمند است که مارکت کپ بالایی دارد و در واچ لیست و سبد بسیاری از سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.

ریپل


کشمکش ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، رمق این ارز دیجیتال را در سال‌های اخیر گرفت. این رمزارز که اکنون در رتبه شش بازار است، پتانسیل این را دارد که رشد خوبی را تجربه کند و هولدرهای خود را به سود خوبی برساند.

ریپل رمزارزی است که به عقیده کارشناسان و صاحب‌نظران از بازار عقب مانده است. به همین خاطر خیلی‌ها امیدوارند با روشن شدن تکلیف پرونده این رمزارز و هم‌چنین پس از هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۴، بالاخره ریپل هم حصارها را بشکند و تا نقطه‌ای که سرمایه‌گذاران انتظارش را دارند، رشد کند.

متیک


متیک نام رمزارز بومی پالیگان است که در رتبه ۱۶ بازار جای گرفته است. متیک همین چند وقت پیش توانست بهترین رکورد قیمت خود را در یک سال اخیر رقم بزند و امیدها را زنده کند. قیمت این ارز دیجیتال هم‌اکنون در محدوده ۱ دلار است و بیشترین قیمت تاریخی متیک، نزدیک به ۲.۷ دلار بوده است. برخی از تحلیل‌گران معتقدند که این رمزارز پتانسیل رشد و شکستن سقف قیمتی خود را دارد.

پالیگان شبکه زنده‌ای است که در حال انجام تغییرات است و اخبار آن را می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی آن دنبال کنید. اگر شما هم نسبت به این ارز دیجیتال خوشبین هستید، می‌توانید بخشی از سرمایه خود را به آن اختصاص دهید و صبر کنید تا پس از هاوینگ بیت کوین، از رشد احتمالی این رمزارز سود خوبی دریافت کنید.

تان کوین


تان کوین با همکاری‌هایی که با تلگرام دارد، از همین حالا آینده خود را تضمین کرده است. تقریبا تمام کاربران تلگرام متفق‌القول معتقدند که تان کوین تا پایان سال جدید با توجه به برنامه‌های پرداخت پاداش تلگرام و هم‌چنین راه‌اندازی کیف پول درون‌برنامه‌ای، رشد چشم‌گیری را تجربه خواهد کرد. شاید بالاخره زمان آن رسیده است که ببینیم قدرت تلگرام آن‌قدر که فکر می‌کنیم زیاد است یا این فقط یک توهم است.

هرچند تا همین‌جا هم اکوسیستم تلگرام توانسته است دل مخاطبان خود را برباید و ثابت کرده است که همیشه حساب‌شده عمل می‌کند. حالا همه نگاه‌ها به سمت تان کوین است و هولدرهای آن منتظر یک پامپ قیمتی دل‌چسب هستند. اگر شما هم دوست دارید از این ضیافت بی‌بهره نمانید، با مدیریت ریسک و با توجه به شناختی که از خودتان دارید، اگر فرصت را برای ورود به این رمزارز مناسب می‌دانید، در نقطه مناسب به جمع سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال بپیوندید.

جمع‌بندی

انتخاب و یافتن بهترین ارزها برای سرمایه گذاری کار راحتی نیست. با این‌همه ما در این مطلب دو روش ساده و کاربردی را برای این کار بیان کردیم. تفاوتی ندارد که تحلیل تکنیکال بلد هستید یا نه. در هر حال با استفاده از سایت کوین مارکت کپ، می‌توانید فهرستی از ارزهای دیجیتال با ارزش بازار بالا را پیدا کنید. اگر اهل تحلیل تکنیکال هستید، در سایت تریدینگ ویو چارت این ارزها را بررسی کنید و ببینید که آیا شرایط خوبی برای ورود به آن‌ها برقرار است یا نه. اگر هم از تحلیل تکنیکال سر در نمی‌آورید، کافی است در اینترنت به جستجوی اخبار و اطلاعات مختلف در مورد رمزارزهای انتخابی خود بپردازید و وضعیت آن‌ها را بررسی کنید. این‌ها روش‌هایی هستند که به کمک آن‌ها می‌توانید ارزهای دیجیتال معتبر را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید و نگران از دست رفتن سرمایه خود نباشید.

انسیه آرزومندی
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها