کپی ترید چیست؟ معرفی بهترین پلتفرم کپی ترید

با گسترش سیستم‌های معاملاتی و فعالیت در بازارهای مالی، روش‌ها و استراتژی‌های مختلفی ارائه شده است. افراد متناسب با شرایط و میزان تجربه و اطلاعات خود یکی از این روش‌ها و استراتژی‌ها را برای پیشرفت خود و کسب سود انتخاب می‌کنند. کپی ترید (Copy Trading) یا همان خرید و فروش با رونویسی از معاملات سایر تریدرهای حرفه‌ای یکی از جدیدترین و جذاب‌ترین روش‌های ترید است.

بسیاری از افراد برای ساخت یک پورتفولیو سودده ارز یجیتال یا سهام، از این روش استفاده می‌کنند. کپی تریدینگ می‌تواند برای سرمایه‌گذاران و تریدرهای تازه‌کار و بی‌تجربه در دنیای کریپتو به دلیل سردرگمی و عدم داشتن اطلاعات کافی، گزینه بسیار ایده‌آل و مناسبی باشد.

و اما کپی ترید چیست؟ چرا این روش برای افراد بی‌تجربه ایده‌آل است؟ کاربرد و ویژگی‌های آن چیست؟ چرا این روش در میان افراد از محبوبیت بالایی برخوردار است؟ آیا این استراتژی بدون ریسک است؟

در ادامه توضیحاتی به منظور آشنایی بیشتر با کپی ترید و همچنین پاسخ به تمامی سوالات ذکر شده، ارائه می‌دهیم.

کپی تریدینگ چیست؟

سیستم کپی تریدینگ

افرادی که به عنوان تریدر در بازارهای مالی فعالیت دارند، قطعا نام کپی تریدینگ (Copy Trading) را بارها شنیده‌اند. کپی تریدنیگ در واقع به معنای کپی ریدهای سایر تریدرها در پلتفرم‌های مختلف به صورت خودکار توسط افراد در بازارهای مالی است. به عنوان مثال فردی به عنوان یک تریدر در بازار مالی کریپتوکارنسی به معامله می‌پردازد و در این کار تسلط بسیار خوبی پیدا کرده است.

حال شما تمایل به استفاده از قابلیت‌های این فرد دارید و می‌خواهید همان معاملات را در حساب کاربری خود انجام دهید. در چنین شرایطی شما باید از پلتفرم‌های توسعه یافته و خاصی برای کپی تریدینگ استفاده کنید. به این صورت اگر فرد دارای مهارت از این کار رضایت داشته باشد، تمام معاملات وی را می‌توانید به صورت خودکار در حساب کاربری خود داشته باشید.

در واقع کپی تریدینگ به منظور استفاده افراد تازه‌کار و ناموفق از قدرت تحلیل و معامله افراد حرفه‌ای به وجود آمده است. این استراتژی به نوعی برای تمام افرادی که هیچ تجربه و شناختی نسبت به روش‌های تحلیلی مناسب است و می‌تواند به آن‌ها در کسب موفقیت و سود کمک کند. البته توجه داشته باشید که این کار با ریسک‌های مختلفی همراه است.

مزایای کپی ترید

کپی تریدینگ با توجه به ویژگی‌ها و مزایای خاص خود از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. به طوری که بسیاری از افراد نسبت به این استراتژی توجه نشان داده‌اند. مزایای استفاده از روش کپی ترید به شرح زیر است:

 • امکان بهینه سازی پرتفوی معاملاتی
 • عدم نیاز به بررسی و تحلیل دائمی بازار
 • عدم نیاز به دانش و اطلاعات تحلیلی به منظور سودآوری در بازار
 • امکان استفاده از قدرت تحلیلی بهترین تریدرهای دنیا
 • عدم نیاز به مدیریت حساب به صورت دائم
 • هزینه‌های بسیار کم

نکته: این روش در مقایسه با بسیاری از استراتژی‌های دیگر، کم هزینه‌تر است. فقط دقت داشته باشید که با توجه به نوع پلتفرم مورد نظر، حدود 7 درصد از سود حاصل از معاملات را باید تحت عنوان کارمزد پرداخت کنید.

معایب کپی ترید

کپی تریدینگ در کنار ویژگی‌ها و مزایای خاص خود، دارای معایبی نیز هست. در ادامه به صورت خلاصه به این معایب اشاره خواهیم داشت.

 • عدم کنترل و مدریت پرتفلیوی خود: کپی تریدرها کنترل و مدیریت پرتفولیوی خود را ضمن پرداخت هزینه باید به یک فرد ناشناس بسپارند. در این بین بعضی از تریدرها با توجه به حجم هر معامله، مبلغ متفاوتی را تحت عنوان کمیسیون دریافت می‌کنند.
 • وجود ریسک: با تغییر قیمت یک دارایی در بازار، امکان مواجه با ریسک وجود دارد. یعنی امکان از بین رفتن ارزش دارای‌ها پس از خرید وجود دارد.

نکته: تریدرهای حرفه‌ای با استفاده از استراتژی تخصیص دارایی (Asset Allocation Strategy) می توانند از ریسک‌ها و ضررهای زیاد و بزرگ جلوگیری کنند. دقت داشته باشید که بهترین تریدرها هم در تمامی معاملات خود سود نمی‌کنند و کپی تریدرها نیز مشابه با آن‌ها همیشه موفق نمی‌شوند.

کپی ترید به چه شکل عمل می کند؟

نحوه کارکرد کپی تریدینگ یکی از مهم‌ترین و پرتکرارترین سوالات در این بین افراد است. با توجه به این که در روش کپی ترید، باید اقدامات تریدرهای دیگر را کپی کنید، ابتدا باید یک پلتفرم با قابلیت پشتیبانی از Copy Trading انتخاب کنید. سپس باید یک تریدر حرفه‌ای را انتخاب کرده و حساب کاربردی خود را بر روی معاملات وی تنظیم کنید.

به این صورت سبدهای سرمایه‌گذاری یا پورتفولیوهای شما به یکدیگر متصل می‌شود. در نتیجه هر پوزیشنی که این تریدر باز کند، اقدامات او به صورت کاملا خودکار در حساب کاربری شما نیز کپی و اجرا می‌شود. پس از آن، دیگر نیازی به انجام اقدامات خاص برای استفاده از استراتژی کپی ترید وجود نخواهد داشت.

نکته: کپی تریدرها می‌توانند با توجه به دارایی‌های خود، تا حدی برای میزان سرمایه‌گذاری تصمیم‌گیری کنند. البته توجه داشته باشید که اغلب پلتفرم‌ها اجازه سرمایه‌گذاری بیش از 20 درصد را در این روش نمی‌دهند.

به عنوان مثال: شما در حساب کاربری خود 5.000 دلار دارید و می‌خواهید با استفاده از روش کپی ترید، اقدامات یک تریدر موفق را کپی کنید. در صورت تازه کار بودن، بهتر است شما تنها 10 درصد و یا حتی 5 درصد از دارای‌های خود را سرمایه‌گذاری کنید. این را نیز در نظر داشته باشید که هر پلتفرم می‌تواند روش متفاوتی را به منظور شروع کار در پیش بگیرد.

روند کار در استراتژی کپی تریدینگ به صورت مرحله به مرحله

در ادامه به روند کار در استراتژی کپی تریدینگ را به صورت مرحله به مرحله اشاره خواهیم داشت.

 • ورود به حساب کاربری در صرافی مورد نظر و ایجاد یک API
 • انتخاب تریدر یا ربات ترید (Trading Bot) مورد نظر خود

نکته: API به معنای رابط برنامه نویسی یا همان Application Programming Interface است و شامل مجموعه‌ای از ابزارها و پروتکل‌ها به منظور ایجاد نرم افزار و تعیین نحوه تعامل اجزای نرم افزار است. API به نوعی وظیفه تعیین بهره‌مندی از اطلاعات و اقدامات را بر عهده دارد.

پس از انجام این دو مرحله، سایر کارهای مربوطه به صورت خودکار انجام می‌شود. البته امکان مشاهده تمامی مراحل و نظارت و کنترل بر روی آن ها در داشبورد وجود دارد. مثلا در صورت لزوم می‌توانید استراتژی را کنسل کرده و از آن خارج شوید یا آن را ویرایش کنید و منتظر سیگنال‌های بعدی تریدر مورد نظر باشید.

انواع روش های کپی تریدینگ

شاید در ابتدا روش Copy Trading ساده به نظر برسد. ولی این روش نیز دارای انواع مختلفی است. به طور کلی می‌توان استراتژی‌های Copy Trading را به دو دسته مختلف خودکار (Automatic) و دستی (Manual) تقسیم کرد. همانطور که اشاره شد، با این استراتژی می‌توانید سیگنال‌های لازم به منظور انجام معاملات را از یک تریدر حرفه‌ای و با تجربه بگیرید.

در ادامه به صورت مختصر به انواع روش‌های کپی تریدینگ و ویژگی‌های آن‌ها می‌پردازیم.

1- کپی تریدینگ اتوماتیک

از روش‌های بسیار محبوب در دنیای ارزهای دیجیتال می‌توان به Copy Trading اشاره داشت. در این روش تریدرهای بی‌تجربه قادر به کپی معاملات تریدرهای حرفه‌ای به صورت خودکار هستند. برای استفاده از این روش افراد می‌توانند به کمک سیستم یا نرم افزاری خاص معاملات سایر افراد را به طور کاملا اتوماتیک در حساب خود کپی و اجرا کنند.

یعنی یک معامله‌گر با مشخص کردن تنظیمات خود در سیستم یا نرم افزار، بدون نیاز به انجام فعالیت‌ها و اقدامات مختلف قادر به کپی و اجرای معاملات سایر افراد به صورت خودکار خواهد بود. کپی ترید اتوماتیک می‌تواند در زمان و تلاش تریدرها صرفه‌جویی کرده و امکان حضور موثر در بازارهای مالی را برای آن‌ها فراهم کند.

در کپی ترید اتوماتیک افراد به راحتی می‌توانند از استراتژی‌های متنوع و مختلف و همچنین تحلیل‌های بازار بهره‌مند شوند. شما می توانید باتجربه‌ترین و موفق‌ترین تریدرها را انتخاب کنید و معاملات آن‌ها را عینا کپی و اجرا کنید. به این ترتیب می‌توانید تنوع و پویایی بیشتری در معاملات خود داشته باشید و از تخصص و دقت سایر تریدرها استفاده کنید.

نکته: توجه داشته باشید که در این روش، عملکرد سایر تریدرها بر روی معاملات شما تاثیر بسیاری دارد. به همین دلیل پیش از استفاده از آن باید اطلاعات لازم را به دست آورید و سپس یک تریدر حرفه‌ای، معتبر و باتجربه را انتخاب کنید.

علاوه‌بر آن، بهتر است درک کاملی از محدودیت‌ها و ریسک‌های Copy Trading اتوماتیک داشته باشید و نکات احتیاطی را رعایت کنید.

2- کپی تریدینگ دستی

کپی تریدینگ دستی از جمله روش‌های جالبی است که با استفاده از آن قادر به کپی و اجرای معاملات سایر تریدرها به صورت دستی خواهید بود. در این روش و استراتژی، افراد به صورت فعال باید بازار را دنبال و سپس معاملات مورد نظر خود را انتخاب کنند. بعد از آن می‌توانند معاملات مورد نظر را در حساب ترید خود به صورت دستی اجرا کنند.

دقت داشته باشید که افراد برای استفاده از این روش باید به طور مداوم بر روی بازار نظارت داشته باشند و تحلیل‌های خود را با توجه به شرایط بازار و استراتژی‌های مورد نظر انجام دهند. این افراد باید مسئولیت کنترل و مدیریت معاملات خود را بر عهده بگیرند و تصمیمات ترید را به طور دستی اجرا کنند.

از مهم‌ترین مزایای استفاده از روش کپی تریدینگ دستی می‌توان به داشتن کنترل کامل بر معاملات و اجرای تصمیمات با توجه به شرایط بازار اشاره داشت. فقط به خاطر داشته باشید که لازمه این روش، زمان و تمرکز بالا است و کسب سود و موفقیت در آن به میزان دانش، تجربه و تحلیل در بازار تریدر بستگی دارد.

بهترین پلتفرم کپی تریدینگ کدام است؟

پس از آشنایی با استراتژی Copy Trading، مزایا و معایب و انواع آن، قطعا در مورد پلتفرم‌های مربوطه کنجکاو شده‌اید. دقت داشته باشید که پلتفرم های مخصوص این استراتژی در کارمزدها و پشتیبانی از صرافی‌ها با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. حتی در برخی از آن‌ها امکان انجام کپی تریدینگ توسط ربات و توسط تریدرهای حرفه‌ای فراهم شده است. لذا در ادامه به محبوب‌ترین و معروف‌ترین پلتفرم‌های Copy Trading می‌پردازیم.

پلتفرم 3Commas (تری کاماز)

این پلتفرم دارای ویژگی‌های مختلفی مانند: ارائه ربات‌های معاملاتی و امکان به اشتراک‌گذاری استراتژی‌های معاملاتی اشاره داشت. شما با انتخاب استراتژی معاملاتی مورد نظر خود می‌توانید سایر اقدامات را به ربات‌ها بسپارید. پلتفرم 3Commas از صرافی‌های زیادی مانند: بایننس، Binance DEX، Bitmex، Kucoin، Coinbase Pro، Bybit، Kraken، Bitfinex، Gate.io، Bittrex و Huobi پشتیبانی می‌کند.

دارایی‌ها در این پلتفرم نگهداری نمی‌شوند و امکان برداشت دارایی ها توسط ربات‌های معاملاتی وجود ندارد. شما تنها 3 روز قادر به استفاده از نسخه رایگان حرفه‌ای دارید و پس از آن باید یکی از 3 تعرفه موجود (هزینه استفاده از پلتفرم) انتخاب کنید.

پلتفرم Shrimpy (شریمپی)

پلتفرم Shrimpy به دلیل امکان پیکربندی پرتفولیو از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. در این پلتفرم می توانید درصد وزنی ارزش هر ارز دیجیتال را در پرتفولیو تعیین و تنظیم کنید تا در یک بازه زمانی خاص مجددا متعادل شود. از دیگر ویژگی‌های مهم و اساسی Shrimpy می‌توان به استفاده از پروتکل Https امن، رمزنگاری کلید API و همچنین احراز هویت 2 مرحله‌ای اشاره داشت.

این پلتفرم از صرافی‌های معتبری مثل: بایننس، Bittrex Glonal، Poloniex، Kraken، Bitmart، Coinbase Pro، OKEx، BitFinex، Huobi Global، KuCoin، Bitstamp و Bittrex پشتیبانی می‌کند.

نکته: برای استفاده از پلتفرم Shrimpy حتما باید بر اساس 3 تعرفه ارائه شده هزینه عضویت ماهانه بپردازید.

Coinmatics (کوین متیکس)

کوین متیکس در سال 2018 راه‌اندازی شده و از جمله پلتفرم‌های ساده با سرعت بالا به شمار می‌رود. امکان استفاده از روش‌های Copy Trading دستی و خودکار وجود دارد. به همین دلیل تریدرها با اجرای استراتژی‌های معاملاتی سودده می‌توانند به کسب درآمد و افزایش ثروت خود بپردازند.

در حال حاضر این پلتفرم دارای حدود 40 تریدر و 3000 کپی تریدر است. از مهم‌ترین مزایای کوین متیکس می‌توان به پشتیبانی آن از صرافی بایننس و امکان استفاده از دوره آزمایشی رایگان پلتفرم به طور نامحدود اشاره داشت. از لحاظ امنیتی نیز دارای احزار هویت دو مرحله‌ای بوده و آمارها معتبر است. همچنین با تنظیمات کلید API، اجازه برداشت صادر نمی‌شود.

سایر پلتفرم های محبوب و کاربردی

امروزه تنوع پلتفرم‌های Copy Trading افزایش زیادی پیدا کرده است. در ادامه به برخی از بهترین و کاربردی‌ترین آن‌ها به صورت مختصر اشاره‌ای خواهیم داشت.

 • Ayondo: این پلتفرم قطعا یکی از قدرتمندترین و کاربردی‌ترین پلتفرم‌های Copy Trading به شمار می‌رود که امکان ترید و کپی معاملات و استراتژی‌های تریدرهای موفق و باتجربه را برای شما فراهم می‌کند.
 • MyDigiTrade: در این پلتفرم نیز امکانات مختلفی به منظور تقلید و کپی از معاملات تریدرهای حرفه‌ای فراهم شده است.
 • ZuluTrade: با استفاده از این پلتفرم جذاب علاوه‌بر کپی معاملات تریدرهای حرفه‌ای و باتجربه، امکان بهره‌برداری از تجربیات و دانش آن‌ها نیز فراهم شده است.
 • eToro: این پلتفرم یکی دیگر از پلتفرم‌های معروف Copy Trading است که در آن امکان کپی استراتژی و معاملات تریدرها و سرمایه‌گذاران موفق وجود دارد. علاوه‌بر آن، با ابزارهای موجود در آن می‌توانید از تجربیات و دانش افراد موفق استفاده کنید.
 • NAGA: ناگا یک پلتفرم یک پارچه کپی ترید به شمار می‌رود که در آن علاوه‌بر تریدینگ و کپی معاملات دیگران، امکان ایجاد شبکه اجتماعی متصل به ترید وجود دارد.

نکته: در پلتفرم‌های Copy Trading قطعا با اصطلاحاتی مثل: Copied Investor و Copy Trader رو به رو خواهید شد. کپی تریدر در واقع فردی است که تمایل به تقلید و پیاده‌سازی استراتژی دیگران را دارد. Copied Investor نیز تریدری است که استراتژی خود را در اختیار سایر کاربران قرار می‌دهد.

تفاوت کپی تریدینگ و Mirror Trading

میرور تریدینگ از دیگر استراتژی‌های جالب در میان تریدرها به شمار می‌رود. در این روش افراد می‌توانند از یک استراتژی معاملاتی تقلید و آن را اجرا کنند. دقت داشته باشید که میان کپی تریدینگ (Copy Trading) و میرور تریدینگ (Mirror Trading) تفاوت‌های کوچک و جزئی وجود دارد.

ایده کپی تریدینگ به نوعی از میرور تریدینگ گرفته شده است؛ با این تفاوت که در آن کپی تریدر استراتژی معامله‌گران حرفه‌ای را کپی نمی‌کند، بلکه به طور کورکورانه‌ای از آن پیروی می‌کند. در صورتی که در کپی تریدینگ، افراد با مشاهده استراتژی‌ها می‌توانند به انتخاب خود یکی از آن‌ها را اجرا کنند. همچنین امکان تنظیم پوزیشن و یا اعمال تغییرات مختلفی در آن وجود دارد.

ولی در میرور تریدینگ شما بدون کم و کاست، تمامی اقدامات و حرکات تریدر مورد نظر خود را انجام می‌دهید تا بتوانید موفقیت آن‌ها را تکرار کنید.

تفاوت کپی تریدینگ و سوشال تریدینگ

سوشال تریدینگ (Social Trading) یا همان ترید اجتماعی در مقایسه با کپی تریدینگ اصطلاحی گسترده‌تر به شمار می‌رود. در واقع کپی تریدینگ را می‌توان به عنوان بخشی از سوشال تریدینگ در نظر گرفت. با این وجود میان این دو تفاوت‌هایی وجود دارد که دانستن آن‌ها می‌تواند برای شما جالب و کاربردی باشد.

در کپی تریدینگ (Copy Trading) شما معاملات یک تریدر حرفه‌ای و باتجربه را کپی کرده و اقدامات وی را به صورت دقیق اجرا می‌کنید. ولی در سوشال تریدینگ، علاوه‌بر وجود امکان کپی معاملات تریدرهای حرفه‌ای، می‌توانید با سایر تریدرها و سرمایه‌گذاران فعال شبکه در ارتباط باشید.

در نتیجه امکان مشاهده اطلاعات، نظرات و تحلیل این افراد و همچنین برقراری ارتباط با آن‌ها فراهم می‌شود. در این بین شما نیز می‌توانید اطلاعات و تجربیات خود را مشابه با سایر اعضای شبکه به اشتراک بگذارید. همچنین دقت داشته باشید که در سوشال تریدینگ، میزان کنترل بر امور کپی بیشتر است. به این صورت که شما می‌توانید هر عملی را نادیده گرفته و استراتژی خود را پیاده‌سازی کنید.

به این ترتیب، مهم‌ترین و اساسی‌ترین تفاوت میان سوشال تریدینگ و کپی تریدینگ در ایجاد ارتباط اجتماعی بین سرمایه‌گذاران و تریدرها، فراتر از تکثیر معاملات در سوشال تریدینگ است. در صورتی که در استراتژی کپی تریدینگ تنها معاملات تکثیر می‌شوند و امکان ارتباط مستقیم با سرمایه‌گذاران وجود نخواهد داشت.

اگر تمایل به جمع‌آوری ایده‌های سرمایه‌گذاران و تریدرها دارید، سوشال تریدینگ می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. ولی اگر تمایل به کپی ترید و تکرار پوزیشن و نتایج معامله‌گران دارید، می‌توانید از Copy trading استفاده کنید.

آیا کپی تریدینگ سود آور است؟

بدون شک استراتژی کپی تریدینگ در لیست سودآورترین روش‌های معاملاتی قرار می‌گیرد. البته این روش ریسک‌ها و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. با بی‌توجهی به برخی از نکات و همچنین انتخاب صحیح یک تریدر ماهر به منظور کپی معاملات وی، می‌توانید ثروت خود را از دست بدهید. قطعا هیچ تضمینی برای سوددهی همیشگی در این روش وجود ندارد.

با محاسبه سود مرکب حاصل از کپی تریدینگ می توانید به سود آوری عجیب و غریب این روش پی ببرید و بیش از هر زمان دیگری به کپی تریدینگ روی آورید. در این مقاله از آکادمی گرانمایه می توانید سود مرکب حاصل از کپی تریدینگ معامله گر مورد نظر خود را محاسبه کنید.

با توجه به اینکه Copy Trading به معنای تقلید معاملات دیگران بر اساس سیگنال‌ها و استراتژی‌های تریدینگ آن‌ها است، با تحلیل صحیح و دریافت سیگنال‌های صحیح می‌توانید معاملات موفق و سودآوری را تجربه کنید. با این وجود در هر نوع سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی باید متوجه ریسک‌ها و خطرات باشید.

مهم‌ترین عوامل موثر بر سودآوری Copy Trading می‌توان به شرایط اقتصادی و سیاسی، نوسانات قیمت، تحلیل ناقص بازار و خطاهای انسانی می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم از استراتژی‌های صحیح مدیریت ریسک مالی استفاده کنید. دقت داشته باشید که عملکرد گذشته تریدرهای باتجربه و حرفه‌ای نیز نمی‌تواند تضمینی بر عملکرد آینده آن‌ها داشته باشد.

در نتیجه پیش از در پیش گرفتن استراتژی کپی تریدینگ و تکثیر معاملات افراد، باید در مورد تریدرها و سیگنال‌های آن‌ها اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنید. با انتخاب تریدرهای حرفه‌ای، باتجربه و معتبر می‌توانید ریسک‌های احتمالی را تا حدی کاهش دهید و با تحلیل دقیق سیگنال‌ها به سودآوری معاملات خود کمک کنید.

مهم ترین کاربردهای کپی تریدینگ در بازارهای مالی

پیش از هر چیزی ابتدا باید بدانید که Copy Trading با کپی کردن ترید، استراتژی و معاملات سایر تریدرها متفاوت است. در این روش اغلب هیچ فعالیتی به صورت دستی انجام نمی‌گیرد. به این صورت که پس از انتخاب تریدر و تنظیم حساب کاربری خود بر روی آن، می‌توانید تریدهای آن را بر روی حساب خود داشته باشید.

در این حالت نیازی به کنترل و باز کردن حساب کاربری نیز نخواهید داشت. شما می‌توانید دقیقا تمام استراتژی‌های یک تریدر حرفه‌ای را در حساب خود پیاده‌سازی کنید. برخی از افراد با انجام بعضی از تنظیمات، برای کاهش ریسک‌های احتمالی و محافظت از دارایی‌های خود، می‌توانند تنها 50 درصد و یا کمتر از این مقدار معاملات تریدر را در معاملات حساب خود کپی و اعمال کنند.

البته میزان تنظیمات به پلتفرم مورد نظر نیز بستگی خواهد داشت. با درک کپی تریدینگ، پیاده‌سازی استراتژی آن در هر بازار مالی برای شما راحت‌تر می‌شود. این استراتژی از گذشته تا به اکنون در بازار فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. حال با گسترش بازار ارز دیجیتال و ارائه پلتفرم‌های مختلف، محبوبیت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده است.

به طوری که اکنون برای استفاده از استراتژی کپی ترید در بازارهای مالی مختلف هیچ محدودیتی وجود ندارد. تنها محدودیت‌های موجود، بستگی به پلتفرم مورد نظر خواهد داشت. در نتیجه این روش و استراتژی می‌توانند کاربردهای مختلفی برای سرمایه‌گذاران و تریدرها داشته باشد. لذا در ادامه به اساسی‌ترین و مهم‌ترین کاربردهای کپی ترید اشاره خواهیم داشت.

امکان کپی معاملات حرفه‌ ای

سرمایه‌گذاران و تریدرها با کمک پلتفرم‌های کپی ترید قادر به تقلید و کپی معاملات تریدرهای حرفه‌ای و باتجربه هستند. در نتیجه استفاده از تجربه و استراتژی افراد معتبر راحت‌تر می‌شود. قطعا این ویژگی و کاربرد می‌تواند برای سرمایه‌گذاران و افراد بی‌تجربه در بازارهای مالی بسیار مفید و موثر واقع شود.

به اشتراک‌ گذاری تحلیل و نظرات خود

در اغلب پلتفرم‌های کپی ترید امکان به اشتراک‌گذاری تحلیل‌ها، استراتژی‌ها و نظرات برای سرمایه‌گذاران و کاربران فراهم شده است. به این صورت تریدرها با بهره‌مندی از تجربیات دیگران می‌توانند تصمیم‌گیری‌های بهتری داشته باشند. در نتیجه عملکرد آن‌ها بهبود پیدا می‌کند.

بهبود مهارت‌ ها و یادگیری بیشتر

کپی تریدرها می‌توانند در پلتفرم‌های مخصوص Copy Trading تجربیات و مهارت‌های سرمایه‌گذاران و تریدرهای حرفه‌ای را زیر نظر بگیرند. به این صورت در طی زمان می‌توانند اطلاعات لازم را کسب کرده و مهارت‌های خود را به عنوان یک تریدر حرفه‌ای بهبود و توسعه دهند.

امکان دسترسی به تجارت بین ‌المللی

در بسیاری از پلتفرم‌های Copy Trading امکان دسترسی به بازارهای بین‌المللی برای سرمایه‌گذاران فراهم شده است. یعنی شما می‌توانید به ابزارهای مالی مختلف، معاملات فیات، سهام خارجی و … بدون محدودیت دسترسی پیدا کنید.

جعفر اطمینان
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها